Bosch szlifierka kątowa to wyjątkowe elektronarzędzie w naszym lokalu. W przypadku młodego majsterkowicza jej dobór, nie jest wcale taki oczywisty. Szlifierka kątowa Bosch to narzędzie, które może być zasilane z za pomocą kabla czy za pomocą specjalistycznych akumulatorów, które należy wcześniej naładować. Najczęściej odbierane są właśnie szlifierki z możliwością podłączenia pod kontakt. Posiadają one konkretniejszą moc i nie musimy myśleć o ich ładowaniu. Szlifierka Bosch, żeby dobrać najwłaściwszą, która zaspokoi nasze oczekiwania powinniśmy mniej więcej wyznaczyć do jakich rzeczy będzie nam niezbędna. Z pozoru możne się wydawać, że wszystkie szlifierki są takie same, jednak po przeanalizowaniu modeli okazuje się, że odpowiedzi pomiędzy nimi są całkiem duże.
Bosch szlifierka kątowa na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Pierwszym najbardziej charakterystycznym czynnikiem będzie moc silnika. Im jest ona większa, tym możemy na niej dłużej pracować. Przeważnie jej moc oscyluje pomiędzy 1000-1200W. Siłę i średnica tarczy, to druga kwestia na jaką powinniśmy dać uwagę. Szlifierka Bosch posiada zwykle dwie najczęściej spotykane średnice tarcz. Pierwsza ma rozmiar około 125mm i zazwyczaj wystarczy do prac domowych. Inny rozmiar to 330 mm, tego rodzaju tarcze są używane przez fachowców do obróbki materiału. Szlifierka kątowa Bosch, a jej prędkość obrotowa.

Najczęściej widziane są na poziomie 10 – 12 tys. obr./min. ale musimy mieć na uwadze, że im większe tarcze będą stosowane, tym prędkość obrotowa będzie niższa. Bosch szlifierka kątowa powinna także mieć tzw ” miękki start”. Jest on niezwykle istotny w przypadku sprzętu, który pracuje na wysokich obrotach. Wielki odrzut będzie powodował do mocnego jej trzymania w ręce, co może powodować wyślizgniecie się jej z rąk. Ta funkcja jest niezbędna przy wyborze szlifierki. Szlifierka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/bosch-szlifierka-katowa/ służy nie wyłącznie do szlifowania, ale także do krojenia metalu. Jeśli posiadasz problem z odkręceniem śruby, jaka jest pokryta korozją idealnie sprawdzi się tu właśnie szlifierka kątowa Bosch. Zamiast denerwować się przez pół dnia możesz zrobić to w chwilę.
Bosch szlifierka kątowa kiedy ją używać?
Jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia ze szlifierką powinniśmy nauczyć się jej eksploatacji. Nie jest ona wymagająca, ale do prostych też nie należy. Szlifierka Bosch posiada osłonę, jaka przeważnie jest zdejmowana. Zasłania ona niejednokrotnie linię cięcia, dlatego wielu fachowców pracuje bez niej. Dla ludzi rozpoczynających ściąganie osłony nie jest wskazane, gdyż ochrania nas przed uszkodzeniem ciała. Jeżeli już zdecydujemy się na ten krok, zawsze przy cięciu powinniśmy stosować okulary ochronne. Do cięcia podchodzimy zawsze pod kątem 90 stopni. Przechylenie tarczy na któryś bok może prowadzić do jej uszkodzenie. Stąd w momencie pracy nie powinny się znajdować niepowołane w tym maluchy czy gapie. W przypadku wypadnięcia tarczy może ona sprawić uszczerbek na zdrowiu. Szlifierka Bosch przy właściwym wyborze na pewno działać nam będzie przez dużo lat, a trudne domowe sprawy staną się znacznie lekkie w rozwiązaniu.