Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają innowacyjnej technice, która umożliwiła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla odstawienia elektronarzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna zaleta to znaczna siła oraz szybkość naładowania. Jeżeli musimy działać dosyć długo powinniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na dodatkowym działamy. Jeżeli nie znamy jaki typ konkretnie zakupić, aby mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupować taki sam jak mamy lub zapytać sprzedawcę jaki będzie pasował do naszego typu. Na każdym urządzeniu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent poleci nam dobry akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle nabywany, ponieważ posiada 4 niewątpliwe cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niewielki stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego modelu kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo istotnym aspektem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie.

Baterie nie mogą być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej popularne. Były one dopasowane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich dobry zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je używać tam gdzie trudno jest podejść z przewodem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu posiadają niezwykle niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na kilka godzin działania bez przerwy.

Wybór tak właściwie nie jest łatwy. Różnią się one też mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o wyższej mocy natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, który jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dość szybki około 4-5h. Jednak wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze odpowiedni styl do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.