Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, które jest wyjątkowo praktyczne, ale i łatwe w pracy. Warto ją posiadać w naszym w zakładzie. Jest wyposażeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe bądź wielkie. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki którym montujemy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na baterie czy zasilana z gniazdka? Pierwsza z nich, która ma akumulatory może być wykorzystywana w ciężko dostępnych miejscach. Są one zwykle małe i praktyczne. Ich główna wadą jest ograniczona moc, dlatego wiercenie w twardych produktach takich jak kamień może zakończyć się niepowodzeniem. Wymagamy też pamiętać o ich ładowaniu. Przy większym okresie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, zawsze możemy zakupić kolejny, aby w razie rozładowania pierwszego można go stosować. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest niesamowicie wydaja i ma większą siłę. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona przez to mniej poręczna w użyciu. Innym ważnym aspektem na który winniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ o wyższej sile będzie cięższa i mniej poręczna, ale za to poradzi sobie świetnie z jakimkolwiek przedmiotem. Potrafimy je zasadniczo podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • z 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o pełniejszym zakresie urządzenia używane przez fachowców.

Innym bardzo ważnym czynnikiem przy, który powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy planujemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to czas obrotowy. Od niego zależy lub będziemy mogli jedynie wkręcać śrubki czy również wiercić się w konkretnym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch ma pierścień, dzięki któremu możemy wpływać na moc. Im wyższa liczba na nim, tym większy moment obrotowy. Możemy sprawdzić na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką ogromną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie działać. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dobrać do surowca z którym chcemy pracować. Nie zawsze ogromniejsza moc jest odpowiedniejsza, ponieważ możemy uszkodzić materiał, na którym tworzymy.


Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Gdy potrzebujemy ją do twardych produktów będzie on potrzebny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego niezbędne są wiertła hartowane stworzone z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją zastosować:

  • wiercenia w konkretnych materiałach
  • wkręcania śrub o ogromnej średnicy
  • do szybkiego i dodatkowo głębokiego wkręcania dużej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie ponadczasowe, jakie przyda się w każdym budynku czy zakładzie. Również wybierając wariant z udarem, będziesz miał potężne możliwości wiercenia w rozmaitych materiałach.