Bruzdownice Bosch gwarantują nam wykonanie tworzenie rowków, szczelin, nacięć pod kable, jakie mają być umieszczone w ścianie. Możemy je wykorzystywać do wycięcia w takich materiałach jak cegła, beton czy innych miękkich materiałach. Narzędzia te mają duże wszechstronne zastosowanie. Nie tylko pozwoli nam montaż kabli elektrycznych czy rur hydraulicznych, ale również służy do tworzenia specjalistycznych struktur w domach i na placach budowy. Bruzdownice Bosch pozwalają wykonanie przerw w konkretny rozmiarze, w którym są położone kable. Najczęściej ustawianymi parametrami są to 3 cm szerokości i 3-4 głębokości. Skoro ich przeznaczeniem są rury hydrauliczne nacięcie możemy stworzyć nawet na 23 cm. Bruzdownica Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/elektronarzedzia/pilowanie-i-ciecie/bruzdownice/ jak działa to narzędzie? Jest ona zaopatrzona w tarcze diamentowe, które obracają się z wielką prędkością, dzięki czemu usuwają niepotrzebny materiał, który pragniemy zniwelować. Narzędzie jest prowadzone po wytyczonej linii przez specjalistę. Ze względu na przeznaczanie bruzdownice Bosch możemy podzielić:

  • bruzdownice Bosch tarczowe – są one wyposażone w tarcze diamentowe. Jest to wyjątkowo rozpowszechnione narzędzie wykorzystywane w budownictwie. Można dzięki nim wycinać w betonie i różnych twardych materiałach dopasowując głębokość otworów do na naszych oczekiwań.
  • bruzdownica Bosch ścienna – jak sama nazwa określa jej przeznaczaniem jest praca na ścianach w pozycji pionowej
  • bruzdownice Bosch podłogowe – tutaj wycinanie, szlifowanie szczelin rozgrywa się na podłogach. Świetnie sprawdza się także do niwelowania starych podłóg i zrobieniem podłoża przed założeniem nowych.
  • bruzdownica Bosch łańcuchowa – wyposażona jest ona w łańcuchy, które mają diamentowe ostrza. Wykorzystywana jest zwłaszcza do ciecia asfaltu czy innych twardych materiałów.
  • bruzdownice Bosch ręczne- świetnie sprawdzają się przy dokładnych pracach jak wycięcie odpowiednich kształtów w twardym materiale.

Jaką dobrać moc narzędzia.? W marketach dostępne są bruzdownice Bosch, których moc zaczyna się od 900 – 2600 W. Jak rozumiemy słabsza moc, będzie oznaczać słabszą moc tarcz. Cięcie będzie możliwe nimi w łatwiejszych materiałach. Im większa siła tym większa moc tarcz. Winniśmy dobrać taką siłę, która będzie nam potrzebna w naszych pracach. Miejmy na uwadze, jeśli użyjemy słabszych narzędzi do twardych materiałów, to narzędzie może ulec zatarciu. Bruzdownica Bosch, każdy kto z nią działał, rozumie jakie ilości kurzu przy takiej pracy są wytwarzane. Więc jeżeli używamy je sporo powinniśmy nabyć profesjonalny adapter, który będzie go wciągał.

Możemy również nauczyć się tak zwanego wolnego rozruchy, aby uniknąć szarpnięciu podczas zaczęcia prac. Jak rozumiemy bruzdownice Bosch pracują z tarczami diamentowymi, ale pamiętajmy, że powinniśmy je przystosować do materiału na którym będziemy działać. Bruzdownice Bosch ich zakup wino być przemyślany. Istotne jest to by narzędzie spełniało swoje wymagania. Jeżeli mamy problem z wyborem tarcz czy mocy powinniśmy pójść do specjalnego sklepu.